Wat een verrassing! Gisteren begon het (voor ons) totaal onverwacht met sneeuwen. Heel fijn natuurlijk, want de afgelopen maanden zijn veel droger geweest dan normaal. Het waren geen enorme hoeveelheden, maar het viel wel in een regio waar het nog veels te groen was. Met name in Vorarlberg en delen van Zwitserland zijn de dorpen weer wit.
Zo zijn de pistecondities nu
Afgelopen dagen zijn we in verschillende skigebieden geweest. En hoewel nog steeds niet alle pistes open zijn, zijn de pistecondities wel aanmerkelijk verbeterd:
- bijna alle pistes zijn inmiddels open.
- door de lage temperaturen konden de sneeuwkanonnen veel sneeuw produceren
- die is van goede kwaliteit.
- ’s morgens zijn de pistes echt van goede kwaliteit
- in de loop van de middag wordt het hier en daar wel wat harder en ijziger.
Wij hebben de afgelopen dagen heerlijk kunnen skiën. De zon scheen. En hoewel het hoogseizoen was, zijn er ook nog genoeg plekken en gebieden waar het behoorlijk rustig was op de piste.
Onze ervaringen van afgelopen week
Afgelopen week bezochten we meerdere skigebieden in onze regio. Per bestemming zetten we hieronder kort op een rij hoe de pistes er nu bij liggen.
Davos – Klostertal
Onze mooiste skidag van deze winter was vandaag op de Jakobshorn, een van de skigebieden rondom Davos.
Hier heeft de verse sneeuwval van gisteren en vanacht ervoor gezorgd dat alles weer wit is. Er is hier zo’n 15 cm sneeuw gevallen.
Én dat de piste er echt fijn bij ligt. Tel er de blauwe lucht en de fantastische uitzichten bij op en je begrijpt waarom wij zo genoten hebben.

Snow Space Salzburg
Met name aan de kant van Flachau zijn de pistes echt erg goed. Helaas zijn nog steeds een aantal verbindingspistes dicht. Met name tussen Spacejet 3 en Spacejet 2. Wel zijn alle dalafdalingen open, al is de afdaling naar de Achterjet nog wat smal
Neem je de Panoramalink? Hou er dan rekening mee dat de pistes in Kleinarl en Flachauwinkl van mindere kwaliteit zijn. Met name aan de kant van Flachauwinkl.

Hochkönig
Wij begonnen 2026 in Hochkönig. In Dienten waren de pistes echt heerlijk. Alleen de dalafdalingen richting Maria Alm waren iets smaller en harder. Maar ook nog goed te doen..
Hoewel het ook hier veel droger is geweest dan normaal, ziet het er wel echt mooi uit.

Grosseck – Speiereck
Misschien heb je er nog nooit van gehoord. Maar dit is een leuk klein skigebied in het Zuiden van SalzburgerLand. Wij vinden het vooral leuk vanweg de lange dalafdalingen
In Grosseck – Speiereck zijn het meerendeel van de pistes open. Maar de blauwe dalafdaling naar Mauterndorf nog niet. Hopelijk verandert dat snel.

IJskoud en sneeuw op komst
Komende dagen wordt het ijskoud. Ga je komende dagen de piste op? Hou dan rekening met temperaturen die kunnen dalen tot -20 ºC. En dat is echt koud. Ook kan er zo nu en dan wat sneeuw vallen. Met name in SalzburgerLand.
Voor komend weekend wordt (eindelijk) een flinke sneeuwdumo in Oostenrijk verwacht. Het is een langetermijnvoorspelling, dus verre van zeker. Maar als de verwachtingen uitkomen kan er lokaal zo maar 50 centimeter of meer vallen!


Eigenaar op-wintersport en skigebieden expert
Frank is wintersporter in hart en nieren. Hij staat al sinds 1982 op de ski’s en was ooit skileraar. Tegenwoordig woont hij met zijn gezin in Oostenrijk en bezoekt hij de hele winter verschillende skigebieden. Daarnaast test hij doorlopend nieuwe skikleding en gear en brengt hij skigebieden in kaart.
voormalig skileraar
40+ jaar wintersport ervaring
70+ skigebieden bezocht
8 wintersportlanden
























