Wil je een unieke wintersport sfeer proeven? Dan is de ski-in out bestemming Avoriaz zeker een aanrader. Dit autovrije resort dorp met bijzondere architectuur ligt in skigebied Portes du Soleil en biedt toegang tot 650 kilometer aan piste. Vanuit je accommodatie ski je zo over de besneeuwde straten het dorp of het skigebied in. Daarnaast is er voldoende te beleven, zowel op als naast de piste. Wil je meer weten over wat Avoriaz zo’n unieke wintersportbestemming maakt? Lees dan snel verder.

Unieke sfeer
In Avoriaz waan je je in een andere wereld. In plaats van auto’s, kom je hier op de besneeuwde straten skiërs en sledes getrokken door paarden tegen. Het gehele dorp is onder een bijzondere architectuur gebouwd. Door het gebruik van natuurlijke materialen, waaronder veel hout gaan de gebouwen op in het landschap. Helemaal als je het dorp van een afstand bekijkt. Wanneer je door de straten loopt voel je gelijk de unieke sfeer. Wellicht heeft dit te maken met het feit dat in Avoriaz alles en iedereen zich op de ski´s, lopend, per slee of per rupsvoertuig verplaatst.
Duurzaam Avoriaz
Avoriaz is in de zestiger jaren ontstaan, destijds al met de nadruk op duurzaamheid. Erg vooruitstrevend voor die tijd. Het resort is vanaf de opening autovrij geweest. Er is gekozen voor een bijzondere architectuur, zodat de gebouwen zouden samenvloeien met het landschap. Daarnaast zijn de ramen op het zuiden geplaatst, zodat zoveel mogelijk zonlicht de ruimtes kan verwarmen. De daken zijn zo geplaatst dat er sneeuw op blijft liggen voor isolatie. Er is zelfs nagedacht over de balkons, deze zijn niet aan de gebouwen bevestigd om warmte verlies te voorkomen.
Skiën in Avoriaz – Les Portes du Soleil
Avoriaz ligt midden in het skigebied Portes du Soleil, dat tot één van de grootste skigebieden ter wereld behoort. Het skigebied telt in totaal 650 kilometer aan piste verdeeld tussen Frankrijk en Zwitserland. Door de centrale ligging van Avoriaz is het een perfecte uitvalsbasis voor het verkennen van de Portes du Soleil. Het grote voordeel van Avoriaz is dat je vanuit je accommodatie gelijk weg kunt skiën of snowboarden.
Het skigebied beschikt over 74 kilometer aan piste met voor ieder niveau wintersporter wat wils. Het skigebied beschikt over een aantal erg fijne groene en blauwe afdalingen, waardoor het een ideaal skigebied voor beginners in Frankrijk is. Ben je beginnend skiër of snowboarder en wil je genieten van een lange afdaling, neem dan de piste Proclou en vervolgens de piste Serrausais.
Ben je juist op zoek naar een uitdaging? Dan zijn er een vier snowcross afdalingen. Deze afdalingen worden niet geprepareerd, maar wel gecontroleerd op veiligheid met betrekking tot lawine gevaar. Op deze manier kun je een leuke freeride ervaring op doen.
Vanuit Avoriaz ben je binnen no-time in Les Crosets, Zwitserland, je hoeft hiervoor slecht twee stoeltjesliften te nemen. De wegbewijzering is erg duidelijk en de skiliften in Avoriaz zijn redelijk modern. Het zijn voornamelijk stoeltjesliften, maar wel zonder kappen ter bescherming voor de sneeuw en wind.
Speciaal voor kinderen
In het centrum van Avoriaz is er een oefenweide en het kinderdorp ‘Village des enfant’.Een leuke plek waar kinderen op een speelse wijze kunnen leren skiën. Bij het voorbij lopen aan de Village des enfant zagen wij net een kinderklasje uit de door paarden getrokken slede stappen. Hoe bijzonder is dat?
Lil´ Stash Bos
Wanneer je kinderen al kunnen skiën is een bezoek aan het Lil’ Stash Bos erg leuk. Dit is een afdaling, waarbij je door een bos skiet waarin boomhutten en andere speeltoestellen staan. Er zijn kleine hobbels en kickers om over heen te skiën. Tip: ski niet te snel! Want er is zoveel leuks te zienl Je kunt zelf op een boomhut skiën. Neem voor een bezoek aan het Lil’ Stash bos de groene Proclou piste.
Fatbiken in de sneeuw
Wil je een keer een dag niet skiën of snowboarden maar toch actief bezig zijn in de bergen, dan is fatbiken wel een erg leuke activiteit. Een fatbike is een soort mountainbike, maar dan met bredere banden, waardoor je goed in de sneeuw kan fietsen. Ik had nog nooit op een elektrische fatbike gefietst, maar ben nu om. Ik vond het een geweldige ervaring. Je bent actief bezig en geniet op een andere manier van de natuur en prachtige uitzichten.
Kaasfonduen in een iglo
Net iets buiten het Avoriaz staat in de wintermaanden een Iglo dorp – Village Igloo. In deze Iglo’s kun je heerlijk kaasfonduen, of zelfs overnachten. Vanuit Avoriaz is het een kleine wandeling bergopwaarts naar de Iglo’s. S’avonds heb je vanuit het Iglo dorp een prachtig uitzicht op het verlichte Avoriaz.
Lekker eten in Avoriaz
Wij hebben heerlijk geluncht bij bergrestaurant les Marmottes. Dit restaurant gebruikt veel lokale producten en heeft een uitgebreide kaart. De tartiflette, een aardappel gerecht met veel kaas is er erg lekker. Ben je gek op taartjes, of belegde baguettes? Neem dan eens een kijkje bij de bakkerij Le fournil de cannelle in Avoriaz. Je kunt hier ook op terras genieten van de lekkernijen.
Meer tips voor je wintersport in Avoriaz
- Wanneer het even iets minder weer is, of wanneer je genoeg hebt van de piste, is dat een mooie gelegenheid om Aquariaz te bezoeken. Dit tropische zwemparadijs heeft een super toffe glijbaan en een aantal leuke zwembaden. Perfect voor kinderen. En wanneer die het naar hun zin hebben is voor veel ouders de vakantie ook geslaagd.
- Neem ook eens kijkje in het authentieke bergdorp Morzine. Je ervaart hier een heel andere sfeer. Het dorp heeft tal van leuke restaurants en winkeltjes.
- Kijk voor meer inspiratie, informatie, accommodatie en activiteiten in Avoriaz op de officiële website van Avoriaz.
- Wil je duurzaam naar je wintersportbestemming reizen, overweeg dan een treinreis. Vanuit Nederland reis je comfortabel met de Thalys naar Parijs. Na een korte metro rit kun je de treinreis vanuit Parijs met de TGV naar Bellegarde vervolgen. Het laatste stuk van de reis is eenvoudig af te leggen per (elektrische) taxi of shuttle.
Specialist skikleding en skigebieden
Desie ademt wintersport. Ze leerde skiën toen ze net kon lopen, was op haar 16e al skilerares in Hinterglemm en bracht een winter door in Noorwegen. Haar liefde voor freeriden bracht haar tot in Canada en Japan. Ook woonde ze 5 jaar in Oostenrijk waar ze haar eigen winkel in skikleding runde. Tegenwoordig gaat ze het liefst met haar gezin en hond Yuki op wintersport. Haar ervaringen en expertise deelt ze graag met de wintersport community.
- voormalig skilerares
- 35 jaar wintersport ervaring
- 50+ skigebieden bezocht
- 7 wintersportlanden