Het sneeuwt al 3 dagen onophoudelijk en hard. Het is op dit moment -10 en het waait. Genoeg redenen voor veel mensen om de pistes te vermijden. Skilessen worden afgebeld en wintersporters verzamelen zich in de thermen. Voor ons een perfect moment om te genieten van de rust en ruimte op de lege pistes.
Want wat skiet er nu lekkerder dan verse sneeuw?
Ja, natuurlijk voelen wij ook dat het koud is. En dat het waait. En valt de sneeuw ook op onze skihelm, skibril en handschoenen. Maar met de juiste uitrusting en voorbereiding heb je daar geen last van. Daarom vertellen we je graag wat wij dragen op de piste bij dit winterse weer.
Skihelm met volledig sluitbare ventilatie en losse skibril
We hebben een hele collectie aan skibrillen en skihelmen maar op deze dagen hebben we duidelijke favorieten. De skihelm van Sweet Protection (Switcher) en Salomon (Icon) – beide in de skihelmen test– blijven we warm en droog. De ventilatie is volledig afsluitbaar en van wind en kou hebben we met deze skihelmen geen last.
Voor extra warmte op het voorhoofd dragen we bij extreme kou een hoofdband of buff onder de skihelm.
Ook kiezen we voor een losse skibril en blijft de vizierhelm thuis. Bij een vizierhelm komt toch wat lucht langs het vizier, en een skibril sluit mooi af tegen kou en sneeuwval.
Favoriete skibrillen op deze dagen zijn Julbo Skydome en Sinner Nauders. Sinner Nauders biedt opvallend goed zicht bij extreme sneeuwval dankzij de meegeleverde oranje (verwisselbare) lens.
Buff
Dé tip tegen kou. Een buff. Je draagt hem om je nek, maar kan hem ook optrekken tot onder je skibril. Dit is met name heel fijn wanneer de sneeuw in je gezicht valt of waait. Ook tijdens ritjes in de skilift gaan we voor deze “Darth Vader” look.
Handschoenen en wanten
In de handschoenen van Black Diamond (zie beste ski handschoenen) krijgen we geen koude handen. De wanten van Helly Hansen houden het ook lang vol, maar wel met een liner. En we hebben standaard een paar extra handschoenen in de rugzak zitten. Na een tijdje worden onze handschoenen toch nat. Maar dat komt waarschijnlijk omdat we ze toch best vaak ‘even’ uitdoen om een foto of een filmpje te kunnen maken…
Warme thermokleding
Op deze dagen wordt de thermokleding zorgvuldig uitgekozen… Odlo Blackcomb is één van de warmste keuzes. En skisokken van merino wol zijn onmisbaar tijdens deze dagen.
Ski jas – 100% waterdicht en winddicht
We kiezen voor een skibroek en ski jas die de wind en sneeuw volledig buitensluit. Een hardshell ski jas dus. Maar omdat het koud is, wel met warme midlayer, geen fleece, maar dons. De Maroi hardshell van Helly Hansen, en Mammut Nordwand zijn onze trouwe handlangers deze dagen. Daarbij de hardshell skibroek (wij dragen Aurora Shell van Helly Hansen en de all mountain skibroek van Decathlon).
Tips tegen de kou
Doe, wanneer mogelijk, de kap van de skilift dicht wanneer je in de lift zit. En zorg voor een kleine warming-up als je uit de lift komt. Draai je armen of stamp met ski’s in de sneeuw, zorg in ieder geval dat je lichaam wordt voordat je verder skiet. Wanneer je last hebt van koude handen kan je in de skilift je vingers een beetje terugtrekken in je handschoen of wanten en ze tegen elkaar aan wrijven.
Heb je verder nog tips tegen de kou op de piste? Laat ze hieronder achter, de beste tips nemen we uiteraard op in dit artikel!
Verliefd op bergen en verslaafd aan wintersport in de breedste zin van het woord. Je vindt mij op de piste, naast de piste en in warme berghutten. Wintersport verenigt voor mij tijd voor de mooiste dingen uit het leven: familie, vrienden, sport, natuur en lekker eten.
3 Commentaren
Geen dank, graag gedaan!
Ook voor ervaren en geoefend skiërs heeft Decathlon erg aantrekkelijk spul in huis. Je moet goed kijken en informeren in de winkel of de webshop en dan je vaak erg goede spulletjes scoren.
De Reusch handschoenen hebben destijds flink wat geld gekost maar dat was een doelbewuste investering en je ziet, na zovele jaren nog steeds lonend. 🙂
Ik gebruik een Pentax K-3 met diverse lenzen, op de piste blijft het echter bij 2 lenzen om gewicht te besparen en mijn lenzen niet te beschadigen.
Hoi, allereerst wil ik zeggen dat ik het een erg fijn artikel vind! Mooi geschreven en voor beginners zeker een aantal erg nuttige tips en info.
Zelf ben ik een doorwintert skiliefhebster en heb al tig situaties en omstandigheden meegemaakt in de Alpen, van bitterkoud tot voorjaarstemperaturen.
Wanneer het bitterkoud is, en dat heb ik in 2013 nog meegemaakt tijdens een dump, draag ik als baselayer een merino wol shirt met lange mouw van Decathlon met V-hals of een merino wol shirt met lange mouw en opstaande kraag van Mc Kinley, daarover een synthetische midlayer van Salewa of wollen van Decathlon.
Mijn hardshell is een water en winddicht fleecegevoerde skijas van Rossignol.
Om mijn benen te beschermen tegen de koude draag ik synthetisch thermo ondergoed wat eigenlijk overbodig is dankzij de ultra warme Colmar ski salopette.
Sokken draag ik van het merk Falke, ik denk SK4 maar ben niet heel zeker omdat deze reeds erg oud zijn maar nog steeds perfect dienst doen. 🙂
Wanneer het echter te koud wordt of is stop ik een voetwarmer van Decathlon in mijn Dachstein skischoenen.
Onder mijn Reusch mittens (inmiddels ook alweer bijna 30 jaar oud maar nog steeds zeer warm en waterdicht) draag ik dunne fleece handschoenen van Decathlon. Omdat ik onderweg vaak foto’s maak is dat handig, je krijgt geen koude handen en de camera is makkelijker hanteerbaar.
Wie bij extreme koude temperaturen een fototoestel meeneemt neemt ook best reservebatterijen mee die je best in je skijas bewaart.
(Zo dicht mogelijk bij het lichaam zodat ze minder snel ontladen vanwege de koude).
Bedankt voor je leuke en uitgebreide reactie.
Decathlon heeft erg mooi spul, zeker voor beginners.. En nog vriendelijk geprijsd ook. En de handschoenen van Reusch testen we ook ieder jaar weer en blijven verrassen qua prijs / kwaliteit.
De tip van de batterij is een goede 😉 Ik draag zelf een ski jack van Helly Hansen, deze zijn voorzien van speciale gevoerde jaszakken om de batterijduur te verlengen. En dat werkt.
Op dit moment zijn we bezig met een test voor fotocamera’s op de piste. Welke camera gebruik jij op de piste? Of zouden we absoluut moeten testen naar jouw mening?
OP-WINTERSPORT.NL BLOG