Wil je voor het eerst op wintersport? Maar weet je niet zo goed waarheen? In dit artikel hebben we 6 ideale skigebieden voor beginners in Oostenrijk geselecteerd.
Wat is een fijn skigebied voor beginners in Oostenrijk?
Alle skigebieden in onze selectie zijn uitermate geschikt voor jouw eerste keer wintersport, maar verschillen onderling behoorlijk. Kijk daarom snel welk skigebied voor beginners het beste bij jou past
Dit zijn fijne skigebieden voor beginners in Oostenrijk
Deze 7 skigebieden in Oostenrijk zijn ideaal voor beginners. Uit onze eigen ervaring kunnen zeggen dat hier de meeste blauwe pistes én de beste skischolen te vinden zijn. Zelf zijn we in al deze bestemmingen geweest. Wij geven daarom tips uit eigen ervaring.
- Saalbach Hinterglemm: héél veel blauwe pistes en uitbundige après ski.
- Wildkogel Arena: ons favoriete skigebied voor beginners.
- Schlick 2000: relatief onbekend skigebied bij Innsbruck.
- Flachau: gezellig dorp met veel Nederlandse skileraren.
- Almenwelt Lofer – ideaal voor families en beginners
- Obertauern: skigebied voor beginners voor een wintersport in maart of april
- Dachstein West: makkelijk, rustig skigebied
Saalbach-Hinterglemm: perfect skigebied voor beginners
Saalbach-Hinterglemm is een perfect skigebied voor beginners in Oostenrijk. Het skigebied is enorm groot, maar (eerlijk is eerlijk) als beginner is dat helemaal niet nodig. Wat het skigebied een goede keuze maakt is vooral het enorm aantal blauwe pistes. Hier kunnen startende wintersporters lekker snel de berg op. Daarnaast is er een hele fijne oefenpiste (met stoeltjeslift) midden de rand van het dorp te vinden.

Door de afwisselende pistes binnen het enorme skigebied heeft Saalbach voor iedereen wat te bieden. Het is dan ook de perfecte bestemmingen voor families of groepen met verschillende wintersportcapaciteiten.
Pluspunten Saalbach Hinterglemm voor beginners
- Oefenpiste met stoeltjeslift in het dorp.
- Après ski: oneindig veel mogelijkheden voor uitgaan en après ski in Saalbach Hinterglemm.
- Ideaal voor de combinatie ervaren wintersporters en beginners.

Onze ervaringen met Saalbach-Hinterglemm
Wil je meer weten over dit makkelijke skigebied? Lees dan ons uitgebreide artikel over skigebied Saalbach of lees onze ‘live update’ uit december.
Skigebied Saalbach-Hinterglemm in het kort
- Aantal pistes: 270 km
- Makkelijke, blauwe pistes: 140 km (52%
- Afstand vanaf Utrecht: 980 km.
- Reistijd: ca: 9 uur.
- Ideaal skigebied voor: families of groepen met verschillende wintersportcapaciteiten
- Opmerkingen: In Viehhofen staat een van de mooiste vakantieparken in Oostenrijk.
- Accommodaties: oneindig veel keuze. We hebben een apart artikel met onze favoriete appartementen in Hinterglemm en appartementen in Saalbach.
Wildkogel Arena: familie skigebied met veel blauwe pistes
Het skigebied van de dorpen Bramberg am Wildkogel en Neukirchen am Grossvenediger heet Wildkogel Arena. Bovenaan de skiliften, die vanuit beide dorpen vertrekken, liggen een aantal makkelijke pistes met oefenliften. Hierdoor is het een ideale bestemming om te leren skiën of snowboarden is.
Het overgrote deel van de afdalingen in het skigebied bestaat uit eenvoudige rode of blauwe pistes, waardoor ook beginners al snel een langere afdaling kunnen maken.
In dit gemoedelijke skigebied heb je in totaal zo’n 75 kilometer piste tot je beschikking. Het grootste deel (ruim 85%) van het overzichtelijke skigebied bestaat uit eenvoudige pistes die blauw of rood gemarkeerd zijn. Dit maakt Wildkogel Area uitermate geschikt voor beginners en families met kinderen.

Beginnende wintersporters kunnen hun eerste skilessen bij de oefenlift in het dorp nemen. Terwijl er ook hoger in het skigebied een aantal eenvoudige afdalingen zijn. Het is een ideaal skigebied voor beginners, maar ook senioren en kinderen zullen het hier heerlijk vinden.
Pluspunten Wildkogel Arena voor beginners:
- Veel eenvoudige, makkelijke pistes.
- Onbekend, betaalbaar en nog rustig.
- Prachtige omgeving, midden in natuurgebied. Ook leuk voor niet-skiërs.

Onze ervaringen met Wildkogel Arena
Wil je meer weten over een van de meest kindvriendelijke skigebieden van Oostenrijk? Lees dan ons uitgebreide artikel over skigebied Wildkogel Arena.
Skigebied Wildkogel Arena in het kort
- Aantal pistes: 75 km
- Makkelijke, blauwe pistes: Blauw: 30 km (40%).
- Afstand vanaf Utrecht: 966 km.
- Reistijd: ca: 10 uur met de auto. Slecht met de trein bereikbaar.
- Ideaal skigebied voor: beginners, senioren en wintersport met kinderen.
- Opmerkingen: Het skigebied ligt aan de rand van natuurpark ‘Hohe Tauern en biedt een prachtig uitzicht. Ook een ideale bestemming om te gaan winterwandelen, sneeuwschoenwandelen of rodelen op de langste rodelbaan van Europa.
Schlick 2000: fijn skigebied voor beginners bij Innsbruck
Schlick 2000 (bij het dorp Fulpmes) is een van onze favoriete kleine skigebieden in Oostenrijk. Hoewel het skigebied relatief klein is, zijn de mogelijkheden die het biedt heel erg divers.
Wij zouden het skigebied vooral aanraden aan beginners (kinderen en volwassenen) en families met kinderen die al een beetje kunnen skiën. In dit skigebied zijn een aantal goede oefenpistes. En wanneer je een beetje hebt leren skiën, zijn er ook nog een aantal leuke, redelijk eenvoudige afdalingen.
Skigebied Schlick 2000 ligt in het Stubaital, vlak bij Innsbruck. Het is daardoor ook goed bereikbaar als je met het vliegtuig of de trein naar Oostenrijk reist. Vanuit Innsbruck reis je dan met de bus naar Fulmpes

Pluspunten Schlick 2000 voor beginners:
- Niet zo massaal, gezellig klein skigebied.
- Heel leuk voor kinderen.
- Goed bereikbaar per auto, trein of vliegtuig.

Onze ervaringen in Schlick 2000
Meer zien en lezen over deze bestemming? Lees dan onze ervaringen in deze regio: Schlick 2000: informatie en insider tips over dit leuke, kleine skigebied bij Innsbruck
Details Skigebied Schlick 2000:
- Aantal pistes: 22 km
- Makkelijke, blauwe pistes: Blauw: 12 km (55%).
- Afstand vanaf Utrecht: 970 km..
- Reistijd: ca: 10 uur.
- Ideaal skigebied voor: beginners en herintredende wintersporters.
- Opmerkingen: Bekijk ook de andere skigebieden in de buurt van Innsbruck.
Flachau: gezellig dorp met veel Nederlandse skileraren
De laatste jaren is Flachau enorm populair geworden. De combinatie van een modern skigebied, hippe restaurants en veel Nederlandstalige skileraren spreekt Nederlanders enorm aan. Voor beginners is Flachau een uitstekende bestemming. Het skigebied is relatief vlak en er zijn maar liefst vijf skischolen, waarbij veel Nederlandse skileraren werken.


Ook naast de piste is er veel te doen en te beleven in Flachau. Meest bekend is de après ski bij Hofstadl en de Dampfkessel. Maar er zijn ook veel goede restaurants, maar liefst drie rodelbanen en een sauna- en wellnesscomplex. Dat alles maakt Flachau een fijn skigebied voor de eerste wintersport.
Pluspunten Flachau
- Veel Nederlandse skileraren.
- Makkelijk skigebied met veel blauwe pistes.
- Genoeg te doen naast de piste: winterwandelen, rodelen, langlaufen, après ski en thermen.
- Veel appartementen in Flachau liggen vlakbij de piste.
- Goed met het vliegtuig bereikbaar. Het skigebied is vlakbij Salzburg

Onze ervaringen met Flachau
Flachau is een van de skigebieden waar wij gewoond en gewerkt hebben. Uitgebreide informatie en insider tips over het skigebied lees je hier.
Details skigebied Flachau (Snow Space Salzburg)
- Aantal pistes: 244 km
- Makkelijke, blauwe pistes: Blauw: 103 km (42%).
- Afstand vanaf Utrecht: 990 km.
- Reistijd: ca: 10 uur. De trein naar Oostenrijk stopt in buurgemeente Radstadt,
- Ideaal skigebied voor: beginners, kinderen, gezelligheid.
- Opmerkingen: is Flachau volgeboekt? Kijk dan eens naar buurgemeente Wagrain.
Almenwelt Lofer: ideaal voor beginners en ‘herstarters’
Almenwelt Lofer, het skigebied van Lofer is een perfecte bestemming voor de eerste (en tweede, derde, etc) wintersport met kinderen?
Dit kleine skigebied net over de Duits-Oostenrijkse grens is ideaal voor wintersporters die houden van een rustig skigebied met veel makkelijke blauwe pistes.

Niet alleen op papier is dit een skigebied met veel blauwe pistes. Zelfs de rode afdalingen in het skigebied zijn niet al te moeilijk.
Dat maakt dat dit skigebied een uitstekende keuze is voor je eerste wintersport. Maar het is niet alleen een fijn skigebied voor beginners in Oostenrijk. Ook voor wintersporters die al een paar jaar niet op de ski’s gestaan hebben is dit een ideale bestemming om opnieuw te leren skiën.
Pluspunten Almenwelt Lofer
- Heel veel blauwe pistes.
- Een van de rustigere skigebieden in Oostenrijk.
- Niet al te ver rijden.
- Ook een leuke bestemming om te winterwandelen.

Onze ervaringen in Almenwelt Lofer
Voor meer informatie over Lofer, lees vooral ons uitgebreide reisverslag: Quality time in het familievriendelijke Saalachtal
Details Almenwelt Lofer
- Aantal pistes: 46 km
- Makkelijke, blauwe pistes: Blauw: 32 km (69%).
- Afstand vanaf Utrecht: 923 kilometer. De route via Siegsdorf en Inzell is sneller dan via Kiefersfelden
- Reistijd: ca: 10-11 uur.
- Ideaal skigebied voor: Beginners, families, senioren.
- Opmerkingen: Vergeet niet om een goede ski zonnebril en zonnebrand mee te nemen.
Obertauern: voor een eerste wintersport in maart of april
Wil je in voor- of naseizoen op wintersport? Dan is Obertauern een goede keuze. Obertauern is van sneeuwzeker van december tot eind april. De meeste pistes hier zijn niet zo lang en erg makkelijk. Bovendien zijn er een stuk of zes skischolen én is er een hele fijne oefenlift in het dorp. Hadden we al gezegd dat er nergens meer sneeuw valt dan in ‘Snowbertauern’?

Het leuke aan Obertauern is dat bijna alle accommodaties dicht bij de piste en skilift liggen en je dus niet hoeft te sjouwen met je ski’s en skischoenen. Ski-in Ski-out noemen ze dat.
Pluspunten Obertauern
- Het meest sneeuwzekere skigebied in Oostenrijk.
- Meer dan 60% van de pistes zijn blauw (eenvoudig) gemarkeerd.
- Bobby’s Monsterland is voor kinderen perfect om te leren skiën.
- Ook leuke andere activiteiten zoals rodelen bij de Gnadenalm en snowbiken.

Onze ervaringen in Obertauern
Obertauern is onze ’thuisbasis’. En we hebben inmiddels al heel wat tips over Obertauern gedeeld:
Details Obertauern
- Aantal pistes: 100 km
- Makkelijke, blauwe pistes: Blauw: 61 km (61%).
- Afstand vanaf Utrecht: 1.060 km.
- Reistijd: ca: 10-12 uur.
- Ideaal skigebied voor: wintersport in maart of april.
- Opmerkingen: Obertauern is een van de skigebieden dichtbij Salzburg en is ook per vliegtuig eenvoudig bereikbaar.
Dachstein West: rustig skigebied met veel blauwe pistes
Skigebied Dachstein West is een van de mooie skigebieden in Oostenrijk die we de afgelopen jaren bezocht hebben. Het skigebied is weliswaar niet zo groot, maar heeft meer dan genoeg pistes voor een geweldige skivakantie.
Het skigebied verbindt de dorpen Annaberg, Russbach en Gosau. Vanuit alle drie de plaatsen kan je het skigebied in met een gondel of stoeltjeslift. De dalafdalingen zijn lang, breed en leuk. Hoewel de meeste pistes op papier rood zijn, vind ik dat ze vrij eenvoudig zijn. Ze zijn niet erg steil en erg breed. Ik vind het daarom ook een fijn skigebied voor beginners.


Ons viel direct op hoe rustig het op de piste is. Zeker in vergelijking met een aantal populaire skigebieden in de buurt is het in Dachstein West een stuk rustiger. Hierdoor heb je lekker de ruimte om in je eigen tempo een piste af te dalen.
Pluspunten Dachstein West
- Relatief rustig skigebied
- Ook de rode pistes zijn makkelijk
- Goed betaalbare accommodatie.
- Een leuk vakantiepark aan de piste

Onze ervaringen met Dachstein West
Wil je meer weten over dit makkelijke skigebied? Lees dan onze ervaringen in dit fijne skigebied voor beginners:
Details makkelijk skigebied Dachstein West
- Aantal pistes: 50 km
- Makkelijke, blauwe pistes: Blauw: 15 km (30%).
- Afstand vanaf Utrecht: 950 km.
- Reistijd: ca: 10-11 uur.
- Ideaal skigebied voor: een rustige wintersport met de hele familie.
- Opmerkingen: minder geschikt voor een wintersport in maart of april.
Andere makkelijke skigebieden in Oostenrijk
Naast de skigebieden in onze selectie, hebben we de afgelopen jaren nog veel meer makkelijke skigebieden met veel blauwe pistes bezocht. Hieronder staat een overzicht van deze skigebieden met links naar meer informatie.
Skigebied / Bestemming | Pistes (waarvan blauw) | Afstand (vanaf Utrecht) | Acco’s & aanbiedingen |
---|---|---|---|
Katschberg | 70 km (10 km) | 1.050 km | Landal park aan de piste |
Nauders | 75 km (23 km) | 905 km | appartementen vanaf €429 (incl skipas) |
Rauris | 32 km (15 km) | 1.030 km | TIME TO SMILE Golden Lodges vanaf €585.00 |
Filzmoos | 20 km (9 km) | 1.000 km | Aanbiedingen bekijken |

Eigenaar op-wintersport en skigebieden expert
Frank is wintersporter in hart en nieren. Hij staat al sinds 1982 op de ski’s en was ooit skileraar. Tegenwoordig woont hij met zijn gezin in Oostenrijk en bezoekt hij de hele winter verschillende skigebieden. Daarnaast test hij doorlopend nieuwe skikleding en gear en brengt hij skigebieden in kaart.
voormalig skileraar
40+ jaar wintersport ervaring
70+ skigebieden bezocht
8 wintersportlanden
0 Commentaren